Pacienti BDI-LSDM në duartë e Aleancës për Shqiptarët

INA
INA

03/11/2023

Arben Fetai

Kam menduar prej fillimit se Aleanca për Shqiptarët nuk e ka vendin në këtë pushtet të diskredituar e të kriminalizuar. Me zhvillimet rreth kodit penal dhe sot, rreth projektligjit për amnisti (sado që për mua mëshira nuk guxon kurrë të bëhet zëvendësim për drejtësinë), ky opinion më është kthyer në bindje.
Për hir të solidaritetit qeverisës, deputetët e ASh-së nuk votuan kundër ndryshimit skandaloz të kodit penal, që ishte në kundërshtim me çdo gjë për të cilën qëndron ASh-ja. Shpërblimi nga ana e koalicionit është bllokimi i thuajse nismës së vetme legjislative vetjake të ASh-së. Si duket, SDSM por edhe BDI nuk e kanë të qartë se pushteti i tyre është si puna e pacientit në fazë terminale dhe se në çdo çast mund t’u fiket apartura. Poshtrimin nuk ia kemi borxh askujt!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

muhamer pajaziti

Arsimtar, e kemi marrë vizën për Gjermani

crispi

“Mbani sytë nga Shqipëria”, si e mbrojti Shqipërinë, arbëreshi në krye të Italisë

Lutfi Dervishi

Falimentimi i fjalës

refugjate-emigrante

Pse emigrimi është kthyer sërish në një problem të madh?

Beqir Sina

Nervozizmi i Kissingerit

kissinger

Kissingeri, Jugosllavia dhe ‘seljački rokenroll’

emin-azemi-656x365

Sot 105 vjet u formua Mbretëria SKS, ose “burgu i popujve jugosllav”

Lavrov Shkup

Pse ministri shqiptar nuk bojkotoi Lavrovin, ja skenarët si u bllokua kryediplomati rus nga bullgarët dhe u braktis nga liderët evropianë

MUHAMERI

Shengeni i NATO, korridori 8 dhe korrupsioni masiv në Maqedoni

INFO

NA NDIQ