Pacolli: Zgjedhje të Serbisë në Kosovë nuk do të ketë derisa Kurti të jetë në pushtet

Picture of INA
INA

06/11/2023

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka thënë se zgjedhje të Serbisë në territorin e Kosovës nuk ka pasur dhe nuk do të ketë, derisa në krye të vendit është kryeministri, Albin Kurti dhe partia e tij.

Ajo tha se zgjedhje të tilla ka pasur kur ka qeverisur PDK-LDK-AAK.

“Petkoviçi i paska kërkuar OSBE-së që të sigurohet përfshirja e misionit në organizimin dhe mbajtjen e zgjedhjeve të përgjithshme të Serbisë në Kosovë në përputhje me procedurat e mëparshme zgjedhore në Kosovë deri në vitin 2020. Zgjedhje të Serbisë në Kosovë ka pasur kur kanë qeverisur PDKLDKAAK… Zgjedhje të Serbisë në Kosovë nuk ka pasur e as nuk do të ketë derisa në krye të shtetit është Lëvizja VETËVENDOSJE e Albin Kurti Kryeministër”, ka shkruar ajo.

Zgjedhjet në Serbi do të mbahen më 17 dhjetor 2023.

Me shpalljen e zgjedhjeve, Vuçiq ka shpërndarë Parlamentin serb që u zgjodh më 3 prill 2022.

TË FUNDIT
1 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
7 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
7 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
16 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
16 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
7 orë
Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)
7 orë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
1 orë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

LEXO MË SHUMË

Keshilli-Evropian-flamuri-rus-

Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

liqeni i ujmanit

Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

faton

Flet nëna e Faton Hajrizit: Flinte në krevat betoni i lidhur me zinxhir (VIDEO)

liridona shala faton hajrizi e dashura

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

arianit koci

Koci: Jam i gatshëm të shkoj në Serbi, nëse më autorizon familja e Faton Hajrizit dhe shteti

albulena haxhiu

Haxhiu s’i beson Serbisë se është vrarë Faton Hajrizi, e dënon vrasjen e policit në Lloznicë

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

ganimete musliu

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

INFO

NA NDIQ