“Paga fillestare në polici, 16.300 denarë”/Sindikata: Pagat të rriten për 15%

INA
INA

09/01/2024

Sindikata e Policisë së Maqedonisë ankohet për pagat e policëve, thonë se paga fillestare në polici është 16.300 denarë, shkruan TV21. Nga Sindikata kërkojnë që nga ky muaj, pagat të rriten për 15 për qind.

“Shuma e pagës bazë të policit për momentin është as më pak e as më shumë, por 16.300 denarë. Ta ketë të qartë opinioni, kaq është paga bazë e policit. Sot Sindikati deri tek ministri publikisht dërgojmë kërkesë, nga muaji janar 2024, pagat e të gjithë të punësuarve në MPB, të rriten për 15 për qind”, theksoi Orce Kocevski, kryetar i Sindikatës së Policisë në Maqedoninë e Veriut./tv21.tv

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ