Pajaziti: Qeveria e Kovaçevskit e kushtëzuar, shqiptarët plotë ministra, por sa do arrihen objektivat

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/01/2022

“Qeveria e mandatarit Dimitar Kovaçevski është qeveri e kushtëzuar, edhe nga më i vogli që është pjesë e saj, pasi që për mbijetesën e saj në plan të parë janë interesat e grupimeve të ndryshme brenda këtij koalicioni, se sa fryma apo misioni që duhet të ketë”, thekson gazetari Naser Pajaziti në emisionin “Ballkan” mbrëmë në ABC News, lidhur me zhvillimet në Maqedoninë e Veriut në prag të votimit të Qeverisë së re.

Sipas tij, Kovaçevski do të zgjidhet të dielën kryeministër, por ai do të vazhdoj të jetë nën hijen e Zaevit.

“Qeveria dhe Kovaçevski do vazhdoj të jetë në prapaskenë e ndjekur nga hija e Zaevit dhe grupeve të interesit, duke pasur parasysh faktin se brenda kabinetit ministror kemi dy ministra si Spasovski dhe Nikollovski që janë pjesë e trinomit të Zaevit”, thekson Pajaziti.

Ai vlerëson se shqiptarët në këtë Qeveri për herë të parë kanë një numër rekord të ministrave, pas përfshirjes së Alternativës, por do të shihet se a do të kemi të bëjmë më shumë me sasi se sa me cilësi dhe arritje të objektivave që janë në interes të qytetarit shqiptar, dhe jo interesave partiake dhe politike.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ