Pak herë e ka përmendur në BBVA, por Egla Ceno dikur ka qenë pjesë e serialit të njohur italian, “100 Vitrinat”

Picture of INA
INA

22/05/2024

Egla Ceno, e njohur për shumicën si aktore teatri, ka arritur të bëhet një nga pesë finalistet e edicionit të tretë të Big Brother VIP Albania.

Ajo ka një karrierë të larmishme dhe jo të gjithë e dinë se ajo ka qenë pjesë e serialit televiziv më të shikuar italian, “Cento Vetrine” apo i njohur në shqip si “100 Vitrinat”.

Në një intervistë të para gjashtë viteve për Panorama, Egla ka zbuluar disa detaje nga eksperienca e saj në këtë serial ku ka interpretuar një rol të vogël. Ajo ka treguar, “Te ‘100 vitrinat’ kam pasur një rol të vogël të një gruaje që kishte vrarë burrin. Më shumë e gëzuar ndihej komshia ime, Caterina, në fakt dhe e tregonte duke më ulëritur nga kopshti i saj: ‘Eglaa je te 100 Vitrinat!’”.

Egla përndryshe ka jetuar një periudhë të gjatë në Itali dhe para 10 vjetësh është rikthyer sërish në Shqipëri.

Ceno gjithashtu ka përmendur se ka pasur rastin të bashkëpunojë me emra të njohur në industrinë televizive italianë, duke përfshirë Alejandro Jodorowsky dhe Fabrizio Portalupi, regjisorin e “100 vitrinave”.

Për çudi është se gjatë qëndrimit të saj mbi 100 ditor në shtëpinë e Big Brother VIP Albania, ky fakt nuk është vënë në pah dhe Egla duket të mos ketë folur shumë mbi këtë periudhë të rëndësishme të jetës së saj.

Të shtunën, familja e Big Brother VIP Albania do të ketë një anëtare të re të njohur për publikun – Egla Ceno, e cila tashmë ka lënë gjurmë si aktore dhe tani si një nga konkurrentet më të pëlqyera të spektaklit të famshëm

TË FUNDIT
5 orë
“A nuk të vran ndërgjegjja që nuk je fituese e zemrave të popullit”, përgjigjet Egla Ceno
5 orë
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë
1 ditë
Doli në mbrojte të Gazës, Dua Lipa: Është vendim i madh, jam përgatitur të marr goditje
1 ditë
SPAK heton Luiz Ejllin, dyshohet se kërcënoi zyrtarët e IKMT
2 ditë
Ish-banorja e Big Brother VIP nuk kursen asgjë, ngre temperaturat gjatë pushimeve në bregdet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Doli në mbrojte të Gazës, Dua Lipa: Është vendim i madh, jam përgatitur të marr goditje
5 orë
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë
5 orë
“A nuk të vran ndërgjegjja që nuk je fituese e zemrave të popullit”, përgjigjet Egla Ceno
1 ditë
SPAK heton Luiz Ejllin, dyshohet se kërcënoi zyrtarët e IKMT

LEXO MË SHUMË

egla

“A nuk të vran ndërgjegjja që nuk je fituese e zemrave të popullit”, përgjigjet Egla Ceno

rike roci

“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

dua lipa

Doli në mbrojte të Gazës, Dua Lipa: Është vendim i madh, jam përgatitur të marr goditje

luiz ejlli

SPAK heton Luiz Ejllin, dyshohet se kërcënoi zyrtarët e IKMT

keisi medini

Ish-banorja e Big Brother VIP nuk kursen asgjë, ngre temperaturat gjatë pushimeve në bregdet

ledion lico

Ledion Liço ka një dhuratë për Egla Cenon

egla luizi

Jetojnë në një pallat, Egla Ceno: U shkëmbeva me Luizin në ashensor, e pashë me biberon në gojë… (VIDEO)

ilnisa vllai

I kërkohet të marrë në telefon Meritonin dhe t’i kërkojë 5 mijë euro borxh, si reagoi vëllai i Ilnisës?

Drini Zeqo

Drini Zeqo në një lidhje dashurie me ish-banoren e “BBV”? Detaji që nxjerr zbuluar çiftin

INFO

NA NDIQ