Palevski ekstradohet, dërgohet në burgun e Shutkës (VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

15/05/2024

I dyshuari kryesor për vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska dhe 74-vjeçarit Pançe Zhezhovski, Ljupço Palevski-Palço, ka mbërritur në Shkup me një fluturim komercial nga Stambolli.

Palevski është ekstraduar sonte nga Turqia me një fluturim të rregullt nga Stambolli për në aeroportin e Shkupit dhe pak më parë është dërguar në burgun e Shutkës.

Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot (15.05.2024) zyrtarët policorë nga Departamenti për Bashkëpunim Ndërkombëtar Policor të MPB-së në bashkëpunim me policinë turke kanë përfunduar procesin e ekstradimit nga Republika e Turqisë të Ljupço Palevskit. (59) nga Shkupi, për të cilin është lëshuar fletarrest ndërkombëtar për hetimin e veprave penale “rrëmbim” dhe “vrasje” me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike Shkup. Personi është transferuar në burgun e Shuto Orizarës në Shkup.(INA)

TË FUNDIT
5 minuta
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
1 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
1 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
1 orë
Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore
2 orë
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

ME TE LEXUARA

1 ditë
Për 2€ më lirë shporta e konsumit në muajin maj
8 orë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë
2 ditë
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
1 ditë
Pacienti nga Kosova erdhi në Shkup për ta operuar këmbën e majtë, por ia operuan të djathtën (VIDEO)
2 orë
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
1 ditë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
10 orë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
1 ditë
Lupço Palevski Pallço, sot para gjykatës për vrasjen e dyfishtë
8 orë
Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

LEXO MË SHUMË

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

okb

Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

INFO

NA NDIQ