Pamje dramatike nga aeroporti i Frankfurtit, përmbytje – kaos e fluturime të vonuara

INA
INA

17 Gusht, 2023

Skena kaotike janë filmuar mbrëmë në aeroportin gjerman – aeroporti i Frankfurtit, një nga më të mëdhenjtë dhe më të ngarkuarit në Evropë, i cili u godit nga një stuhi e fuqishme e ndjekur nga përmbytje dhe ujë deri në gjunjë.

Pistat janë përmbytur, aeroplanët në ujë dhe një “liqen” është shfaqur në terminale.

Për shkak të përmbytjeve të mëdha në aeroport, pasuan vonesa dhe anulime masive të fluturimeve, të cilat shkaktuan kaos në aeroport.

Të paktën 70 fluturime janë anuluar, raporton Reuters, duke theksuar se moti i tillë pritet të mbretërojë edhe në ditët në vazhdim.

Mbrëmjen e kaluar në atë rajon ranë deri në 60 litra shi për metër katror.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pavel Prigozin

Kush është Pavel, i biri i Yevgeny Prigozhin, që “po lëviz gurët” për t’u bërë kreu i ri i Wagner

avion-aeroplan-ushtarak

Hakmerret Turqia, bombardon ashpër bazat e kurdëve

wagner

Putini emëroi Andrey Troshev si drejtuesin e tyre, shpërthejnë luftëtarët e “Wagner”: Tradhtar!

robert fico

Partia majtiste e ish-kryeministrit pro-rus i fiton zgjedhjet në Sllovaki

sulmi turqi

VIDEO/ Del nga makina dhe vrapon, momenti kur terroristi hedh veten në erë pranë Parlamentit në Ankara

erdogan

“Terroristët nuk do të kenë kurrë sukses”, thotë Erdogan

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

kina

SHBA paralajmëron për planet e Kinës për mbizotërimin e informacionit

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

INFO

NA NDIQ