Pamje të tmershme nga vërshimet në Konçul të Bujanocit (video&foto)

0

Reshje të shumta të shiut pati gjatë javës dhe si pasojë e këtyre reshjeve pati vërshime edhe në fshatin Konçul të komunës së Bujanocit.

Në disa fotografi të dërguara shihet se ujërat kanë mbuluar thuajse gjithçka në këtë fshat, e që padyshim u shkaktuan edhe dëme të mëdha banorëve të kësaj ane.

Nuk dihet se deri kur pritet të zgjasin këto reshje të shiut, por që padyshim thuajse çdo qytetarë është i shqetësuar nga situata e krijuar./Titulli.com