Pamjet dramatike! Mbi 500 të vdekur, ja momentin kur goditet me raketë spitali në Gazë

INA
INA

18/10/2023

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu për shpërthimin vdekjeprurës në spitalin e Gazës, ka fajësuar militantët. “Ta di e gjithë bota! Terroristët barbarë janë ata që sulmuan spitalin në Gazë, e jo IDF-ja. Terroristët që vranë brutalisht fëmijët tanë, tani po vrasin fëmijët e tyre”, tha Netanyahu.

Ndërkohë Hamasi për shpërthimin në spital dhe vdekjen e mbi 500 personave, ka akuzuar forcat izraelite për një sulm ajror, derisa ushtria izraelit thotë se bëhet fjalë për një raketë ta xhihadit islamik palestinez (PIJ).

Ministria e Punëve të Jashtme, ka publikuar videon ku pretendohet se shihet sesi “PIJ godet me raketë spitalin në Gazë”.

“Xhihadi islamik palestinez më 17 tetor rreth orës 19:00 ka shkrepur një breshëri raketash në drejtim të Izraelit. Një prej tyre ka goditur spitalin Ali Ahli në Gazë, duke shkaktuar dëme të mëdha – duke vrarë qindra palestinezë dhe plagosur shumë tjerë”, u tha ndër tjera nga ministria. Gjithashtu thuhet se IDF-ja nuk ka kryer kurrfarë operacionesh në atë rajon, në momentin kur ka ndodhur goditja me raketë në spital.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

INFO

NA NDIQ