Panova i reagon Ademit: Për të arriturat e mandatit, binde fillimisht “Grupin e zjarrit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2023

Ndaj deputetit të BDI-së, Arbër Ademi ku numëroi të arriturat e këtij mandati qeverisës, ka reaguar deputetja e VMRO-DPMNE-së, Eli Panova.

Ajo tha se ajo, dhe qytetarët e Maqedonisë së Veriut nuk duan t’i bindin, por këtë, kërkoi ajo ta bëjë Ademi fillimisht me anëtarët e “Grupit të zjarrit”.

“Shihet se pse flisni vazhdimisht për BE-në, marrë parasysh funksionin tuaj paraprak. Kjo më mirë ju ka shkuar në jetë – të gënjeni para përfaqësive të huaja. Por, ne, qytetarët e Maqedonisë së Veriut nuk mund të na gënjeni. Nëse flasim për të arritura në mandatin tuaj, ju më shumë duhet të bindni të “zjarrit” të partisë suaj dhe t’i pyesni se a do të votojnë për qeverinë tuaj aktuale. Pas kësaj do të flisni për faza të tjera që e presin shtetin. Bindi fillimisht ata, dhe jo ne!”, tha Panova, transmeton TV21.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

INFO

NA NDIQ