Papa Françesku planifikon vizitë në Kosovë

INA
INA

04/08/2023

Papa Françesku ka paralajmëruar një vizitë në Republikën e Kosovës.

Kështu ka thënë ai në një intervistë për revistën spanjolle Vida Nueva, të publikuar sot, njofton Klankosova.

“Jemi duke punuar për vizitë në Kosovë, por nuk është caktuar”, tha Papa Françesku.

Mes tjerash ai ka thënë se ka në plan që të vizitojë edhe Argjentinën dhe Uruguain.

Këtë intervistë të fundit, ai e ka dhënë në Lisbonë të Portugalisë, në Ditën Botërore të Rinisë

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

Kovacevski

Kërkesa e opozitës shqiptare për ministra në qeverinë teknike, Kovaçevski: Propozimet bëhen nga partia më e madhe opozitare

stevo pendarovski

Pendarovski: Provokimet nacionaliste janë rezultat i fushatave propagandistike nga qendrat e huaja

pushk-gjahu

Vritet 56 vjeçari në Kërçovë nga një pushkë gjuetie

protesta cashke

Protesta në Çashkë, disa prindër kundërshtojnë paralelen në gjuhën shqipe

Kodra-e-Diellit_11_1

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

policia-franceze-france

Helmi që përmban Notre Dame: a mund të vrasë? (FOTO)

INFO

NA NDIQ