Papa marton çiftin në avion

Papa Françesku ka martuar një çift stjuardesësh në një fluturim nga kryeqyteti i Kilit, Santiago, në qytetin e Iquique në veri të vendit.

Nusja dhe dhëndrri thanë “po” të enjten në mëngjes pasiqë i thanë papës se ishin martuar në komunë, porse kurrë nuk kishin arritur të martoheshin në kishë për shkak të tërmetit që goditi Kilin në 2010-ën, raporton AP, transmeton Klan Kosova.