Para arrestimit, policia serbe kontrolloi banesën dhe ambientet e tjera të Milan Radoiçiqit

Picture of INA
INA

03/10/2023

Para pak minutash MUP-i serb ka njoftuar për arrestimin e Milan Radoiçiqit.

Fillimisht punonjësit e policisë së Drejtorisë së Policisë Kriminale kanë kontrolluar banesën dhe ambientet e tjera të Milan Radoiçiqit.

Pas kësaj a është dërguar në Prokurorinë e Lartë Publike në Beograd me kallëzim penal, njoftoi MPB.

I njëjti është ndaluar nga policia deri në 48 orë.

Radoiçiq më 30 shtator iu përgjigj ftesës së autoriteteve shtetërore të Republikës së Serbisë, për të dhënë deklaratë si qytetar për rrethanat e ngjarjes tragjike në qytetin e Banjskës, e cila ndodhi më 24 shtator.

Nga ky sulm terrorist i përbërë nga 30 persona mbeti i vrarë një polic i Kosovës.

Si pjesë e grupit Radoiçiq u zbulua nga një dron, pamjet e të cilit i publikoi Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës Xhelal Sveçla.

TË FUNDIT
3 orë
NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
4 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
4 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999
21 orë
Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”
23 orë
Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor

ME TE LEXUARA

24 orë
Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës
23 orë
Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor
21 orë
Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”
4 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999
4 orë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
3 orë
NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
1 ditë
“Policia e veriut ka qenë nën komandën e Vuçiqit”/ Eksperti zbulon detaje për veriun

LEXO MË SHUMË

mark rutte

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

uck

25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999

IMG_3389

Tifozët serbë me thirrje “Vrit, ther, që shqiptari të mos ekzistojë”

vucic kurti

Kurti dhe Vuçiq do të takohen në Bruksel më 26 qershor

spanja

Spanja nis procedurat për njohjen e Kosovës

policia-mali-zi

Shpërthim i fuqishëm në Mal të Zi, dy të vdekur dhe tre të plagosur

micotakis mitsotakis

Micotakis: Shkupi të kuptojë se nuk mund të luajë me Athinën për çështjen e emrit

venecia venedik

Të dhëna alarmante! Venecia drejt fundosjes?!

INFO

NA NDIQ