Para derbit të madh Barcelona – Real, parashikimi i Xavit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/03/2023

Xavi është i vetëdijshëm se kjo “El Clasico” mund ta zgjidhë fatin e titullit të La Liga-s për këtë sezon, por nuk dëshiron të ushtrojë shumë presion mbi lojtarët e tij.

Sigurisht, ai pret që ata të luajnë më mirë se në ndeshjen e “Copa del Rey” në “Bernabeu”, në të cilën ata fituan, por nuk dominuan.

Nesër (21.00) Barcelona ndeshet me Realin.

“Ne do të përpiqemi të kemi më shumë dominim se në klasiken e fundit.

Do të përpiqemi të jemi shumë më protagonistë se në ‘Bernabeu’, në ndeshjen e Kupës.

Mendoj se do të jetë një lojë shumë e diskutueshme, klasiket janë të paparashikueshme. Nuk ka rëndësi si vjen njëri apo tjetri.

Kemi punuar në shumë aspekte me kalimin e kohës”.

Fitorja jonë do të ishte një goditje e madhe për titullin.

Nuk do të ishte triumf përfundimtar, por një hap i madh.

Do të ketë ende pikë dhe ndeshje të vështira për t’u luajtur”.

Fitore 1?0 ndaj Real Madridit?

“Çfarë ndodh nëse fitojmë 1-0? Duke pasur parasysh zgjedhjen, unë preferoj 4-0 ose 5-4.

Është e vështirë të shënosh gola, skuadrat mbrojnë mirë.

Ata që nuk kanë luajtur futboll nuk mund ta kuptojnë se çfarë do të thotë të kesh një kundërshtar të orientuar përpara.

Fitorja 1-0 është një rezultat fantastik, i mrekullueshëm”, tha Xavi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ