Sa para mund të keni me vete nëse hyni në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

09/07/2023

Në këtë periudhë të pushimeve verore, shumica e mërgimtarëve kthehen në vendlindje, por janë edhe turistët që vijnë për pushime në Maqedoninë e Veriut.

Gjithmonë ka dilema se sa para duhet të kemi me vete kur të udhëtojmë për Maqedoni, përcjell INA.

Për të hyrë në Maqedoni lejohet që të keni deri 10 mijë euro cash për person.

Nëse keni më shumë se 10 mijë euro duhet ti paraqitni tek organet doganore dhe ata ju japin një vërtetim me të cilin vërtetohet shuma e deklaruar e parave.

Në të kundërtën nëse ju gjejnë paratë e padeklaruara atëherë ato konfiskohen dhe ju lejohet që të mbani vetëm 10 mijë euro. Pas kësaj pason procedura gjyqësore.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator
13 orë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
19 orë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
20 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
2 ditë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

ME TE LEXUARA

20 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
19 orë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
13 orë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
1 orë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

LEXO MË SHUMË

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

muharrem salihu mergimtar diaspore padova

Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet

fondacioni Xhim xhema

Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

mustafe veseli investitor

Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

altrim mamuti

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

adi edi veseli 1

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

Oda Ekonomike kërkon që të vazhdohet projekti për Korridoret

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

INFO

NA NDIQ