Para se të niste votimi, u grushtua kryebashkiaku i Kolonjës Erion Isai

INA
INA

14 Maj, 2023

Gjatë orëve të natës është kërcënuar dhe goditur kryebashkiaku dhe njëkohësisht kandidati i PS-së për bashkinë e Kolonjës Erion Isai.

Sipas informacioneve mësohet se Isai është goditur me grusht nga një simpatizant i koalicionit Bashkë Fitojmë ku prezent ka qenë edhe kandidati për kryebashkiak nga ky koalicion.

ABC News raporton se kryebashkiaku ka qenë në Qafëzezë duke u kthyer në banesën e vet, kur kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” Ethem Lumani së bashku me disa simpatizantë të opozitës kanë bllokuar rrugën dhe e kanë kërcënuar Isain.

Njeri nga simpatizantët e PD, Esmerald Kacolli, që kishte bllokuar rrugën i është afruar Isait duke e goditur me grusht në fytyrë. Pas kësaj ngjarje mësohet se kryetari i bashkisë Kolonjë ka shkuar në komisariat për të bërë denoncimin përkatës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

euro

Si e mashtroi hakeri nigerian biznesmenin shqiptar për 25 mijë euro (FOTO)

edi rama

Reagimet për draftin për Asociacionin, Rama: Ata që shajnë kanë frikë vetëm nga një gjë

menaxher-euro

I premtoi pune në Gjermani, agjencia sorrollat qytetarin e i zhvat 700 Euro

vucic-rama

Vuçiqi i përgjigjet propozimit të Ramës për Asociacionin

andi-bushati

Bushati: Nëse Albini s’pranon asociacionin Shqipëria rikthen vizat

nezir kraki

Kraki: Shqipëria mund të jetë Bjellorusia e Serbisë

Sali Berisha

Rama propozoi rezolutën për Asosacionin në Kosovë, Berisha: Është shkruar në Beograd, akt i cili nxit konfliktin

sali berisha

“Teksti është shkruar në Beograd”, thotë Berisha për propozimin e Ramës rreth Asociacionit

rama-1-750x430-1

Rama: Shqipëria u ka dorëzuar krerëve evropianë draft për Asociacionin

INFO

NA NDIQ