Para se të shkojë te Rama në Tiranë, Taravari për vizitë te Kurti në Prishtinë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2023

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari të martën do të qëndrojë në Kosovë ku do të takojë krerët shtetëror dhe liderët e partive politike.

Taravari në Prishtinë do të pritet nga Kryeministri Albin Kurti, Presidentja Vjosa Osmani, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe ai i PDK-së, Memli Krasniqi, mëson ekskluzivisht TV21.

Takimet i kanë konfirmuar nga kabineti i Taravarit prej ku thonë se do të bisedohet kryesisht për zhvillimet e fundit politike dhe rajonale, si dhe temat me interes të përbashkët.

Pas vizitës në Prishtinë, Taravari do të udhëtojë për në Tiranë ku do të takojë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në kuadër të darkës që ka organizuar për liderët e partive shqiptare nga Maqedonia e Veriut./tv21.tv

TË FUNDIT
56 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
1 orë
Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin
2 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
2 orë
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
2 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

ME TE LEXUARA

22 orë
Meta uron Gashin, kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë së Veriut
2 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
1 ditë
Macron për njohjen e shtetit palestinez: Po ndodh në moment të dobishëm
18 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?
1 ditë
Ahmeti sot do ti shpalos hapat e ardhshëm të Frontit Evropian
4 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
21 orë
MASH: Po dorëzohen tekstet shkollore të miratuara nga klasa e parë deri në të shtatën, nxënësit do t’i kenë të gjitha tekstet shkollore para fillimit të vitit të ri shkollor

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

Borell

Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

vulin

Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

INFO

NA NDIQ