Paraburgim 30 ditë për dy personat në Aeroportin e Shkupit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Dy persona gjatë ditës së djeshme u arrestuan në Aeroportin e Shkupit për shkak të dyshimeve të bazuara se kanë kryer veprën penale për drogë dhe u dërguan para gjykatësit në procedurë paraprake në Gjykatën Penale të Shkupit.

Gjykatësi ka pranuar propozimin e prokurorisë dhe caktoi paraburgim për 30 ditë për të dysharit N.K, ndërsa ndaj të dyshuarit M.Z i caktoi paraburgim shtëpiak prej 30 ditëve.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme, PTHP në aksionin e zbatuar bashkë me MPB, zbuluan 40 paketime me drogë që përfshinte shumë prej 50 milionë eurove.

Aksioni, sipas MPB-së, ishte rezultat i bashkëpunimit ndërkombëtar me qëllim që të zbulohet grupi kriminal i personave që kanë kryer tregti me drogë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Edhe “Demokracia e re sillet më e ndërgjegjshme se VMRO-DPMNE

sela tubim

Ashpërsohet retorika në tubime, VLEN dhe Fronti Europian me akuza dhe porosi mes tyre

INFO

NA NDIQ