Paraburgim për një shtetas turk në Tetovë i cili kërkohej me urdhërarrest ndërkombëtar për 15 vjet burg

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/05/2023

Një shtetas turk i cili përkohësisht qëndronte në Tetovë është arrestuar të hënën, ndërsa dje gjykatësi i procedurës paraprake i ka caktuar paraburgim prej tetë ditëve për shkak të dyshimit se e kishte falsifikuar dokumentin e tij të udhëtimit dhe pa u paraqitur qëndronte në shtet. Sipas informacioneve të Prokurorisë, gjatë hetimit ishte konstatuar edhe se 50-vjeçari kërkohej me urdhërarrest ndërkombëtar nga Turqia, ku është i dënuar me dënim me burg prej 15 vjetëve për drogë.

SPB Tetovë informoi se 50-vjeçari A.Sh. nga Republika e Turqisë rreth mesditës më 1 maj ishte privuar nga liria në rrugën “29 Nëntori” në Tetovë nën dyshimin se e ka falsifikuar dokumentin e tij të udhëtimit. Shtetasi turk mbrëmë ishte dërguar në INP Burgu i Shkupit për vuajtjen e dënimit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ