Paradite mot me diell dhe i ngrohtë, pasdite në disa pjesë të Maqedonisë së Veriut pritet shi dhe bubullima

Picture of INA
INA

18/05/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Pasdite vende-vende do të mbajë mot i paqëndrueshëm sidomos në pjesët veriore me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima dhe do të ketë kushte për stuhi afatshkurtër me erë të fortë dhe paraqitje të izoluar të breshrit, njoftoi DPHM.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 7 deri në 14, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 24 deri në 29 gradë Celsius.Në Shkup me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite në pjesë të luginës moti do të jetë e paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima dhe do të ketë kushte për stuhi afatshkurtër. Temperatura minimale do të zbresë deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 27 gradë.

Në ditët në vijim do të mbajë mot i ngrohtë, por pasdite do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Lokalisht do të krijohen kushte që proceset të jenë më intensive në formë stuhie afatshkurtër, me erë të fortë, reshje të rrëmbyeshme intensive dhe paraqitje të izoluar breshrit.

TË FUNDIT
13 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
22 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
22 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
22 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
22 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

23 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
22 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
22 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
22 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
22 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
22 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
22 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ