Paradite vranësira dhe ftohtë, pasdite mot kryesisht me diell

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Paradite sot do të kemi mot me vranësira të ndryshueshme dhe të ftohtë, nëpër disa fushëgropa me vranësira të konsiderueshme . Pasdite kryesisht mot me diell. Paradite do të fryj erë e dobët veriore, ndërsa pasdite erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -12 deri në -1 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 3 deri në 9 gradë Celsius.

Në Shkup siç paralajmëruan nga DPHM, moti paradite do të jetë mot me vranësira të konsiderueshme, ndërsa pasdite me diell. Temperatura minimale do të bie deri në -9 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë 4 gradë Celsius.

Në ditët në vijim do të mbisundojë mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha të diellit. Edhe të shtunën në mëngjes do të jetë ftohtë, ndërsa pastaj temperaturat do të jenë në rënie, përveç të martën kur do të fryejë erë e përforcuar veriperëndimore.

Reshje lokale të shiut dhe dëborës do të ketë të shtunën gjatë natës në pjesët perëndimore dhe të hënën kah fundi i ditës.

TË FUNDIT
52 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
12 orë
106 gjoba në Shkup, shtatë për përdorim të celularit gjatë vozitjes
1 ditë
Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi
7 orë
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
1 ditë
Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
1 ditë
Mickoski: Nuk ka podrume të kuqe, Ahmeti sheh fantazma
12 orë
Erdogan: Alija Izetbegoviç veshi uniformën kur duhej, le të kujtojmë fjalët e tij për Srebrenicën

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

INFO

NA NDIQ