Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Picture of ina-online
ina-online

14/06/2024

Huamarrja prej 1 miliard eurove e paralajmëruar nga mandatari Hristijan Mickoski do të jetë nga një shtete i BE-së.

Jo zyrtarisht Alsat mëson se Hungaria është shteti që do ti japë kredi Maqedonisë së Veriut. Por, askush këtë nuk e konfirmon, vetëm se në pyetjet e sektorit të biznesit thanë se kamata e interesit do të jetë 2,5%.

Nuk dihen as periudha e kthimit dhe kushtet tjera ndërshtetërore që do të përcaktohen ndërmjet Shkupit dhe Budapestit zyrtar.

TË FUNDIT
8 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
8 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
10 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
10 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
11 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

ME TE LEXUARA

18 orë
Disa vjedhje në Çarshinë e Shkupit, hajni kapet nga kamerat!
14 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
18 orë
Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative
13 orë
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
18 orë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore

LEXO MË SHUMË

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

IMG_4532

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

INFO

NA NDIQ