Paralajmërohet ndërprerje e linjës ajrore Shkup-Gjenevë nga 1 nëntori

Picture of INA
INA

11/06/2024

Kompania me buxhet të ulët IziXhet (easyJet) planifikon t’I ndërpresë operacionet midis Gjenevës dhe Shkupit nga fillimi i sezonit të dimrit 2024/25, me çka do të përfundojë shërbimin e vazhdueshëm me kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, shkruan “Eks Ju avijeshn”.

Kompania ajrore, siç bëhet e ditur, ka planifikuar fluturimin e saj të fundit midis dy qyteteve për datën 1 nëntor, ndërsa shitja e biletave është ndërprerë.

IziXhet hyri në tregun vendas në nëntor të vitit 2021 dhe është i vetmi operator ndërmjet Gjenevës dhe Shkupit. Relacioni Shkup-Gjenevë në sezonin aktual realizohet dy herë në javë, ndërsa në periudhën e kaluar verore ka pasur katër fluturime.(MIA)

TË FUNDIT
4 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
5 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
5 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
8 orë
Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit
9 orë
“Zv/km e parë” e parasheh rregullorja e Qeverisë. Mexhiti: do të jem unë, kemi marrëveshje me Mickoskin

ME TE LEXUARA

8 orë
Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit
16 orë
Kuvendi sot zgjedh qeverinë e re në krye me Hristijan Mickoski
5 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
16 orë
Euro 2024, arenë e rivaliteteve ballkanike
5 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
15 orë
Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare
4 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

LEXO MË SHUMË

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

kombetarja mitaj asani bajrami

Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

qeveria

“Zv/km e parë” e parasheh rregullorja e Qeverisë. Mexhiti: do të jem unë, kemi marrëveshje me Mickoskin

Screenshot_4-16-600x360

Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë

moti nxehti temperatura-termometri

I nxehti afrikan/ Vazhdon faza portokalli – Nga nesër pasdite ndryshon

qeveria

Në Qeverinë e re do të jenë 20 burra dhe 3 gra, mosha mesatare është 47 vjeç

Hristijan Mickoski

Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim

INFO

NA NDIQ