Parandalohen 250 kilogramë duhan kontrabandë nga Maqedonia e Veriut

INA
INA

6 Korrik, 2023

Policia e Kosovës të mërkurën rreth orës 22:00 në rrugën Stançiq-Gjilan ka identifikuar një automjet BMW me targa vendore për të cilin njësitet e Task Forcës–DRK-Lindje kishin informacion se merret me kontrabandim të mallrave nga republika e Maqedonisë veriore në Republikën e Kosovës.

Sipas një njoftimi për media bëhet e ditur se janë gjetur 25 thasë duhan të përpunuar me peshë rreth 250 kilogram.

“Automjeti është arrit të ndalohet në hyrje të Gjilanit dhe gjatë kontrollit në ulëset e prapme dhe në bagazh të veturës kishte të ngarkuar 25 thasë duhan të përpunuar me peshë rreth 250 kilogramë dhe për të cilin mall nuk posedonte asnjë dokument mbi prejardhjen, andaj dyshohet për kontrabandë”, thuhet në njoftim.

Po ashtu sipas njoftimit, lidhur me rastin të gjitha veprimet janë ndërmarrë në bashkëpunim me Prokurorinë e Shtetit, ku me urdhër të prokurorit kompetent malli dërgohet në terminalin doganor për procedura të mëtejme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlora citaku

Vlora Çitaku: Sot jam me kryeministrin Kurti

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

vucic-2

Vuçiq në siklet nga gazetarja që e pyeti ku i mori armët dhe uniformat grupi terrorist

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

vucic

Viktimizohet Vuçiq, sërish manipulon, ja çka thotë për sulmin terrorist në veriun e Kosovës

policia-kosoves

Njësia Speciale hyn brenda manastirit të Banjskës

Radomir pocuca terrorist serb

Ky është njëri nga terroristët e vrarë serb në manastirin e Banjskës!

Sali Berisha

Berisha: Policia e Kosovës asgjësoi 8 terroristë

INFO

NA NDIQ