Parashikimi i Çakos për 2022: Ilirida mund ti bashkohet Kosovës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/01/2022

Analisti i nga Shqipëria, Alfred Çako, i cili njihet si botues i librave me teori konspitative, ka parashikiar dy skenarë për Ballkanin në vitin 2022, përcjell agjencia e lajmeve INA.

Skenari i parë parasheh integrimin e rajonit përmes Open Balkan, ndersa skenari i dytë nëse Vuçiq i detyruar nga Putini, synon destabilizimin e Ballkanit, atëherë do të reagojnë amerikanët për ta ndarë Maliz e Zi, pjesa shqiptare Ilirida në Maqedoni do ti bashkohet Kosovës, do ndahet Sanxhaku dhe Veriu i Kosovës do të shkëmbehet me Luginën e Preshevës.

Për më shumë ndiqeni intervistën në DTV, emisioni Okult.

https://fb.watch/aiXforrC8r/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

INFO

NA NDIQ