Parashikimi i fortë i Nostradamusit për shqiptarët, avokati: Prisni dhe shikoni..!

INA
INA

21/10/2023

Avokati shqiptar, Spartak Ngjela ka shpërndarë në rrjetin e tij social, Facebook një thënie të Nostradamusit, e që ka të bëjë me shqiptarët.

“Në qoftë se shqiptarët dhe gjuha e tyre që është shkruajtur për herë historia humane do të rezistoj deri në vitin 2000… atëherë ata do ta shkundin edhe njëherë këtë botë ashtu siç dinë vetëm ata”.

Avokati tha se Nostradamusi me këtë e ka bërë një parashikim shumë të saktë.

“Nostradamusi e ka kapur saktë: shqiptarët e shkundën botën në vitet 2000 se, në vitin 2008, ata krijuan shtetin e tyre të dytë, Kosovën, dhe e shkundën Botën që nga Beogradi në Moskë e nga Moska në Pekin”, shkroi ndër të tjera Ngjela, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Nostradamusi e ka kapur saktë: shqiptarët e shkundën botën në vitet 2000 se, në vitin 2008, ata krijuan shtetin e tyre të dytë, Kosovën, dhe e shkundën Botën që nga Beogradi në Moskë e nga Moska në Pekin.

Por Nostradamusi iu thotë kundërshtarëve tanë, mos i lini shqiptarët deri në vitin 2000 se ata do ta shkundin botën si dikur – domethënë si atëherë kur kanë qenë superfuqi iliro-albane dhe e shkundën Evropën tej e tej… Prisni dhe shikoni…

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Nëse VMRO nuk propozon ministrat e saj në qeverinë teknike, lë njollë në procesin zgjedhor

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Maqedonia e Veriut kultivon shoqëri të qëndrueshme, të drejtë dhe gjithëpërfshirëse

MUHAMERI

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut dhe Maqedonia

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ligji për zyrën e kthimit të pronave hyn në procedurë parlamentare në RMV

ulutash

Komandanti i KFOR’it flet për situatën në Veri: E qetë, por mbetet e brishtë

bajram begaj

Presidenti Begaj: Shqipëria u zgjodh për herë të tretë anëtare e Këshillit të të Drejtave të Njeriut në OKB

VISAR

Talat Xhaferi kryeministër, Ademi: Kthim prapa s’ka, moment që shënon histori!

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

INFO

NA NDIQ