Parashikimi i motit për sot

INA
INA

21/11/2023

Sot paradite nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës, apo vranësirave të ulëta, ndërsa pasdite me vranësira të ndryshueshme dhe periudha të shkurta dielli. Kah fundi i ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut Gjatë ditës do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

emperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 10 deri në 16 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë paradite do të ketë paraqitje të mjegullës apo vranësirave të ulëte, ndërsa gjatë ditës do të jetë me vranësira dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 11 gradë Celsiusë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1701896847835

SHKUPI – KJO „MEKË” E SHQIPTARISË

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion në vitin 2019 kërkoi shkarkimin e Angjushevit

policia-mk

Avokati që dërgoi Palevskin në Beograd po merret në pyetje në polici

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

artan grubi

Grubi: Do të mbulohen shpenzimet e rrugës për administratën shtetërore në vlerë prej 50%

INFO

NA NDIQ