Parashikimi i Zafës: Serbia do ta vrasë Milan Radoiçiçin

ina-online
ina-online

30/09/2023

Zyrtari i lartë i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, mendon se Serbia do ta vrasë Milan Radoiçiqin, kriminelin që udhëhoqi sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit.

Ai ka parashikuar se Serbia do ta inskenojë një skenar të përleshjes së dy grupeve rivale ku do të vritet Radoiçiq.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se nuk ka zgjidhje tjetër për Serbinë.

“Sipaj asaj që e njohim Serbinë, rrjedhimishtë ditët në vijimë duhet të lexojm lajmin; në një përleshje mes grupeve rivale u vra Millan Radoiçiq. Siç po rrjedhin gjërat në Serbi pas sulmit terroristë në Kosovë, tjetër rrugë nuk ka”, ka shkruar Berisha.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

mesuesja e Liridones

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

vellau haxhi shala

Vëllai i Haxhi Shalës: Po thonë që e ka pengu drejtësinë, pritet që m’u ekstradu

Naim Murseli

“Burg me 5 yje”, Tomë Gashi tregon se ku po mbahet Naim Murseli – ja çfarë ‘rrezikon’ të organizojë

viza kosova heqja vizave

Kanë mbetur veç edhe pak javë nga liberalizimi i vizave për Kosovën – rregullat dhe kufizimet

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

granit plavaa

Sulmohet në burg vrasësi i Liridona Ademajt, ka tentuar dhe vetëvrasjen

aksident kosove

14 automjete të përfshira në aksidentin në Fushë Kosovë, ka edhe të lënduar

INFO

NA NDIQ