Parlamenti votoi ministrat e rinj Demiri dhe Bajrami

ina-online
ina-online

12/02/2024

Sot në Kuvend, në kuadër të seancës së 143-të, u votua për zgjedhjen e dy ministrave të rinj: Ilir Demiri për postin e Ministrit të Shëndetësisë dhe Naim Bajrami për postin e Ministrit të Shoqërisë Informative dhe Administratës. Kjo zgjedhje erdhi pas shkarkimit të Fatmir Mexhiti dhe Azir Aliut nga pozitat e tyre, një vendim i propozuar nga Kryeministri teknik.

Ilir Demiri dhe Naim Bajrami u zgjodhën me një shumicë prej 63 votash për, pa vota kundër dhe pa abstenime.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dokumente pasaporta

Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

Talat Xhaferi

Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

Izet Mexhiti

Mexhiti mesazh Grubit: S’jemi derivat i Dik Martit dhe shtëpive të verdha

Taravari Gostivar

Halil Snopçe u caktua kryetar i shtabit zgjedhor të degës së ASH në Gostivar

Arben Taravari3

Taravari: Maqedonia një herë ka zgjedhur president në Kuvend, pse mos ta bëjmë sërish!

bdi kryesia

BDI e vetme apo bashkë Selën në zgjedhje, në lojë edhe emra tjerë?!

levizja-besa

Lëvizja BESA zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor (FOTO)

fatmirbytiqi

Bytyqi: Kjo qeveri është treguar me vepra e jo me fjalë

demiri-750x430-1

Ministri i Shëndetësisë për REL – Demiri: Nëse jam ministër pas zgjedhjeve kam plan për klinikat

INFO

NA NDIQ