Partia Demokratike Evropiane e Arijanit Hoxhës mbledh nënshkrimet për regjistrimin e partisë

INA
INA

10 Gusht, 2023

Partia Demokratike Evropiane (PDE) e Arjanit Hoxhës dhe grupit që u shkëput nga Lëvizja BESA ka grumbulluar nënshkrimet e duhura për të regjistruar subjektin e ri politik.

Arjanit Hoxha, ish-nënkryetari i BESËS, njëherësh nismëtari kryetar i formimit të PDE-së, ka falënderuar në profilin e tij në Facebook të gjithë ata qytetarë dhe themeluesit e partisë për angazhimin në veprimtarinë e re politike.

Statusi i plotë i Arjanit Hoxhës:

Përfundoi me sukses grumbullimi i nënshkrimeve për regjistrimin e Partisë Demokratike Evropiane. Faleminderime pafund deri te gjithë themeluesit për angazhimin dhe vullnetin e tyre për të hapur faqe të re të veprimit politik.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

sulmi turqi

Turqia arreston 145 persona të dyshuar për lidhje me kurdët rreth sulmit në Ankara

ukraina-rusi-kiev-ushtar

Ukraina thotë se ka rrëzuar 29 dronë të lëshuar nga Rusia – në sulmet gjatë natës që zgjatën më shumë se tri orë

termet

Tërmet i fuqishëm në Napoli të Italisë, banorët e kalojnë natën në rrugë

Albin-Kurti1

Kurti: Shumica e sulmuesve në Banjskë, pjesëtarë të Mbrojtjes Civile ose Brigadës Veriore

Ursula von der Leyen

Sot Parlamenti Evropian diskuton për situatën në veri

kontrolloret-ajror-MK-1130x635-1-696x391

Kontrollorët e trafikut ajror në Maqedoni paralajmërojnë grevë më 12 tetor

INFO

NA NDIQ