Partia e Georgievskit mbështet kishën në lidhje me propozim-ligjet për barazi gjinore

ina-online
ina-online

1 Korrik, 2023

VMRO-Popullore e ish-kryeministrit Ljupço Gjorgjievskit përmes një njoftimi mbështet Kishën e Maqedonisë në lidhje me Propozim-ligjet për barazi gjinore.

Sipas tyre, është e papranueshme miratimi i këtyre ligjeve të cilat jo vetëm që po miratohen në mënyrë jotransparente, por pengon edhe kapacitetin demokratik të vendit për faktin se ka dallime të mëdha

Nga kjo parti kërkojnë diskutim dhe debat gjithëpërfshirës mes palëve dhe te vazhdohet me propozim të ligjeve pa u prekur ndjenjat e qytetarëve.

“Si parti konservatore dhe demokristiane, gjithmonë jemi për arritjen e barazisë mes burrit dhe gruas, por në asnjë rast nuk do të lejojmë shpërbërjen e vlerave familjare përmes miratimit të ligjeve që shkatërrojnë konceptin ekzistues të familjes”, thuhet në njoftimin e VMRO-Partia Popullore.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

720632AE-5507-47CA-B690-47C76770F387

Besimi takoi ambasadoren amerikane: Maqedonia e Veriut të vazhdojë rrugën e anëtarësimit të plotë në BE

F6838740-86EE-42DE-9172-1B5332D977E2

Kroacia zbulon pesticid helmues në specat e importuar nga Maqedonia

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Paga minimale do të rritet për 10%

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 52 vjeçari nga Gostivari, akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij

LD Levizja Demokratike

Lëvizja Demokratike: Masat antikrizë të Qeverisë janë një teatër, fukarallëku veç po rritet

buka-market

Masat e Qeverisë/ Çmimi i bukës në markete bie në 30 denarë

Ministria-Arsimit

MASH, me mbështetjen e BE-së, krijon ditar të ri elektronik

policia-714x420

Bastisje në lagjen Aerodrom të Shkupit, arrestohet një person

stevo pendarovski

Pendarovski në OKB: Detyra më urgjente e Këshillit është të angazhohet në përfundimin e luftës në Ukrainë

INFO

NA NDIQ