Partitë politike të mërkurën do ta nënshkruajnë Deklaratën për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike

INA
INA

01/04/2024

Partitë politike, të cilat marrin pjesë në zgjedhje, të mërkurën, një ditë para fillimit zyrtar të fushatës zgjedhore, do të nënshkruajnë Deklaratë për zgjedhje korrekte, të lira dhe demokratike dhe kundër gjuhës së urrejtjes.

Nënshkrimi i Deklaratës është ngjarje tradicionale, që e organizon Instituti Ohër nga viti 2014 dhe mbahet para të gjitha zgjedhjeve. Deklaratën do ta nënshkruajnë kryetarët dhe të rinjtë e partive politike.

“Nënshkrimi i kësaj Deklarate do të transmetojë mesazh të qasrtë deri te gjithë opinioni vendas se politikanët e rinj si bartës të ardhshëm të vendimeve, kanë vullnet të fuqishëm dhe vendosmëri që të jenë liderë të ardhshëm dhe të krijojnë kulturë politike ndryshe, duke e ngritur dialogun politik në nivel më të lartë”, theksojnë organizatorët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

MEXHITI

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

INFO

NA NDIQ