Partnerja e Benzema konvertohet në myslimane: Kurani më bëri të qaj!

Picture of INA
INA

02/07/2023

Partnerja e Karim Benzemas, Jordan Ozuna ka njoftuar se është konvertuar në myslimane.

Ozuna, nënë e katër fëmijëvë, foli për këtë temë në AS Tikitakas, duke dhënë detaje interesante.

Ozuna, e lindur në Maryland të SHBA-ve, nuk la pa përmendur kodet strikte të veshjes së vendit aziatik.

“Të them të drejtën nuk e njiha Benzeman. Unë jam amerikane dhe ne nuk dimë aq për futbollin. Përveç ndryshimit të qyteteve dhe lindjes së një fëmije, dëshmia tjetër e madhe e dashurisë nuk vonoi shumë, pasi unë u konvertova në fenë islame.

Ishte këtu një Xhami në Madrid. Kur ata po recitonin Kuranin, unë fillova të qaj si një vajzë e vogël” – tha ajo. Kujtojmë që Benzema ka firmosur në Arabinë Saudite me Al-Ittihad.

“E kam hulumtuar shumë këtë fe dhe e kam gjetur të mrekullueshme. Gjithçka që lexova për të më preku. Gjatë Ramazanit lexova Kuran dhe qaja. Kam lexuar gjithashtu “Rruga e Shenjtë drejt Islamit” për një të krishterë të konvertuar në Islam si unë. Një libër me të vërtetë i vlefshëm”.- tha ajo.

TË FUNDIT
19 orë
Kiara Tito ndan pamjet e ëmbla nga pushimet (video)
22 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
23 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
23 orë
Është ngacmuar nga një futbollist i Kombëtares, një ndër vajzat më të bukura të showbizit: Mund të jem pjesë e BBV
23 orë
Dea Mishel vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet e saj verore

ME TE LEXUARA

24 orë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
23 orë
Luiz Ejlli festoi ditëlindjen e 39, këngëtari ka një mesazh për të gjithë ndjeksit
23 orë
Dea Mishel vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet e saj verore
23 orë
Është ngacmuar nga një futbollist i Kombëtares, një ndër vajzat më të bukura të showbizit: Mund të jem pjesë e BBV
23 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
22 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
19 orë
Kiara Tito ndan pamjet e ëmbla nga pushimet (video)

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240713_111407

Kiara Tito ndan pamjet e ëmbla nga pushimet (video)

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia-780x439

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

ada deda

Është ngacmuar nga një futbollist i Kombëtares, një ndër vajzat më të bukura të showbizit: Mund të jem pjesë e BBV

dea

Dea Mishel vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet e saj verore

Screenshot_20240712_212002

Luiz Ejlli festoi ditëlindjen e 39, këngëtari ka një mesazh për të gjithë ndjeksit

angli spanje

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Screenshot_20240712_212002

Kiara zbulon pamjen nga ditëlindja e Luizit (video)

Luizi Kiara

Kiara dhe Luizi, puthje të zjarrta në pushime (foto)

INFO

NA NDIQ