FOTO/ Pas 12 viteve merr shtetësinë e Maqedonisë, shqiptarja rrëfen peripecitë dhe vuajtjet

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/04/2023

Pas 12 vite martesë në fshatin Pallçisht të Poshtëm dhe lindjes së dy fëmijëve dhe pas 5 viteve prej kur e ka bërë kërkesën e parë, Qendresa Islami tani është pajisur me nënshtetësi.

Për këtë, ka falenderuar deputeten Ilire Dauti, ndryshe me origjinë nga fshati Pallçisht i Poshtëm.

“Ishte ndihma e juaj ajo që më bëri sot të kem në dore shtetësine e Maqedonisë së Veriut.
Unë dhe familja ime jemi shumë shumë mirënjohës juve deputete-tashmë mike e imja Ilire për ndihmën që më ofruat, që ma dëgjuat hallin, që folët me aq insistim për mua disa herë në Parlament
Kuvendin e republikës Maqedonisë së Veriut gjersa unë sot kam në dorë dokumentin pa të cilin edhe pse e diplomuar ama të drejtë pune nuk kisha si dhe shumë e shumë të drejta tjera më pak se sot e tutje.
Faleminderit nga unë dhe familja ime!”, ka shtuar Qendresa Islami, pasi ka marë shtetësinë e Maqedonisë së Veriut.

Deputetja Dauti uron që lajme të ketilla të dëgjohen sa më shpesh.

“Ta gëzosh shtetësinë Qëndresa! Faleminderit për fjalët e bukura dhe qofshin punët e mira ato që na presin kudo që shkojmë. Uroj që lajme të këtilla të bukura të dëgjojmë nga çdo shqiptare e shqiptarë që kanë të njëjtin hall, e për ne është kënaqësi të ndihmojmë për t’i zgjidhur ato”, ka theksuar deputetja Dauti.

 

https://www.facebook.com/qendresa.arifi.54/posts/5944257402359872

 

 

TË FUNDIT
14 minuta
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet
15 minuta
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
28 minuta
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
49 minuta
Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës
60 minuta
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

ME TE LEXUARA

12 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë
1 ditë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën
8 orë
Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla
1 ditë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
3 orë
Presidentja Osmani u prit në Shkup nga Davkova

LEXO MË SHUMË

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

davkova vjosa osmani

Presidentja Osmani u prit në Shkup nga Davkova

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

INFO

NA NDIQ