Pas 16 viteve, BDI ulet në vendet e rezervuara për opozitën në Kuvend

Picture of INA
INA

28/05/2024

Ka filluar seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut dhe tashmë të gjithë deputetët kanë zënë vendin e tyre, por sot ndryshe prej herave të tjera.

Pas rezultatit të zgjedhjeve ka ndryshuar edhe përbërja e Kuvendit ku pozita e kaluar tani është në opozitë dhe për herë të parë pas 16 viteve, deputetët e Bashkimit Demokratik për Integrim janë ulur në vendet e rezervuara për opozitën.

 

TË FUNDIT
11 minuta
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
26 minuta
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
59 minuta
Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup
1 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari
2 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

ME TE LEXUARA

19 orë
Mbi 40 gradë Celsius – Nga e enjtja vendi në alarmin portokalli
15 orë
Taravari: Prioriteti im do të jetë shëndetësia publike
1 ditë
Kush janë kompanitë farmaceutike në Maqedoninë e Veriut që qarkullojnë miliona euro
1 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari
19 orë
Maqedonia e Veriut në vendin e 11-të në NATO sipas përqindjes së BPV-së dedikuar për mbrojtjen
14 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
1 ditë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme

LEXO MË SHUMË

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

Prokuroria

Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Afrim Gashi

Gashi e caktoi seancën për zgjedhjen e Qeverisë së re

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

kaja kallas

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?

INFO

NA NDIQ