Pas 7-shes në Koçani festojmë edhe për Xhokerin në Krushevë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2022

Në xhiron e 11-të të Loto 7 festuam për 7-shen me vlerë prej 27 385 728 denarë që “shkoi” në Koçan.

Raundi tjetër, i xhiros së12-të, solli një surprizë të re. Kësaj here, fjalën kryesore e kishte loja Xhoker.

Shpërblimi është 851 772 denarë, dhe ka shkuar në duart e familjes Jankuloski nga Krusheva e cila sot vizitoi lokalet e Lotarisë shtetërore.

Në disponim të mirë, fituesi me fat, Kole Jankuloski, na tregoi për veten se me vite luan rregullisht Loto 7. Gjithmonë paguan nga dy kombinime Loto dhe një kombinim lojë shtesë Xhoker.

Tërheqjen e 12-të nga Loto 7, e cila u transmetua të shtunën, më 12 shkurt, Kole e ka ndjekur në atmosferë familjare me bashkëshorten. Eksitimi ka filluar të rritet kur Kole ka vur re se pesë numrat e tërhequr ishin në rend si numri I tij Xhoker.

I pyetur nga bashkëshortja se çfarë ndodhi me numrin e gjashtë, Kole është përgjigjur: “Tani do të thonë se Xhokeri ka ra në Krushevë”.

Kole ka 8 vite që është i punësuar në N.P Komuna e Krushevës. Ai ka dy djem, Stefo dhe Petar, të cilët i takuam kur e konfirmuam dhe e paguam premiumin. Të ardhurat do të shkojnë për ta dhe babai i tyre thotë se do të vazhdojë të luajë me të njëjtin parim, dy kombinime Loto dhe një kombinim Xhoker.

Kombinimi fitues Xhoker është paguar në pikën shitëse të Tabako “Zukmar” në Krushevë.

Mesazhi për të gjithë ata që lumturia u buzëqeshi është pothuajse i njëjtë – Paguani Loto dhe Xhoker, sepse nuk e dini kurrë se kur do të buzëqeshë fati.

Shpërblimi i Xhokerit për raundin e ardhshëm është 600.000 denarë.
Loto 7 premium është 7.000.000 denarë.

TË FUNDIT
46 minuta
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
9 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paga mesatare për muajin mars është 40.496 denarë
24 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
1 ditë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
24 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
1 ditë
Si po zhvillohen bisedimet për Qeverinë, flet zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

INFO

NA NDIQ