Pas 77 ditëve në Spital, luftëtari i vogël Edon Spahiu kthehet në shtëpi

INA
INA

07/11/2023

Klinika Univeristare e Gjinkeologjisë dhe Akusherisë në Shkup vjen me një rrëfim të bukur, njofton agjencia e lajmeve INA.

Një tjetër histori e bukur e një luftëtari të vogël dhe të vërtetë me emrin Edon Spahiu, i cili për 77 ditë bëri betejë në repartin e mjekimin dhe u kthye shëndosh e mirë në shtëpi.

“Ai ka lindur në javën e 27-të të shtatzënisë me peshë vetëm 940 gram dhe ne e kemi dërguar në shtëpi me peshë trupore 2110 gram.
I urojmë Edonit shumë shëndet, fëmijëri të gëzueshme dhe lumturi.
Falenderojmë prindërit e tij për durimin dhe bashkëpunimin gjatë periudhës së luftës së përbashkët në të cilën meritën më të madhe e ka luftëtari i vogël Edoni”, thuhet në njoftim. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vrasja ekuador remzi azemi

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

krenar lloga

Lloga firmos kërkesën për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

spasovskiiiii

Kush është Lupço Palevski, i dyshuari për vrasjen e 14-vjeçares në Shkup?

Liridona ademaj

Përse e vrau Naimi gruan e tij? Gazetari zbulon pistat e hetimit: Ka qenë person i fuqishëm

vucic

Gjermania paralajmëron Vuçiç për Rusinë: S’mund të ulesh në dy karrige njëkohësisht

Palevski palco

Sot pritet të dërgohet kërkesa për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

INFO

NA NDIQ