Pas dy ditëve më 2 janar lindi foshnja e parë në vitin 2022 në Kumanovë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/01/2022

Foshnja e parë në vitin 2022 ka lindur dje pasdite në repartin për gjinekologji në Spitalin e përgjithshëm në Kumanovë.

Foshnja është e gjinisë mashkullore dhe ka lindur në ora 16.55. Bëhet fjalë për fëmijën e katërt të familjes Sinani.

Fëmija dhe nëna e tij janë vizituar nga një delegacion i Komunës së Kumanovës.

Për këtë ka shkruar edhe kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrievski:

Më 2 janar 2022 në ora 16:55 në Departamentin e Gjinekologjisë dhe Obstetrikës të Spitalit të Përgjithshëm të Kumanovës lindi një foshnje djalë, gëzimi i katërt i familjes Sinani.

Sot një delegacion i Komunës së Kumanovës vizitoi spitalin, ku tradicionalisht në emër të Komunës së Komanovës nënës së lumtur iu paraqit kartelë kursimi me fonde në shumën e rrogës mesatare dhe dhurata të përshtatshme në tendosur për foshnjën e parëlindur në vitin e ri 2022.

Prindërit i përgëzoj, duke i dëshiruar shumë shëndet dhe lumturi në shtëpinë e tyre, kurse bebushi uroj të rritet, të ketë fëmijëri të kujdesshme dhe lozonjare, t’i bëjë prindërit të lumtur dhe të jetë gjithmonë krenaria e tyre.

Komuna e Kumanovës vazhdon të kujdeset për të gjithë qytetarët. Në vitin 2021 në Kumanovë kanë lindur 933 fëmijë. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shiu shkup

Nesër valë e lagësht me erë të fuqishme dhe reshje mbi 20 litra në metër katror

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

policia-tetoves-spb-mpb

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

INFO

NA NDIQ