Pas freskisë, sërish vjen i nxehti afrikan

Picture of ina-online
ina-online

05/07/2024

Pas freskisë së ditëve të fundit, sërish pritet rritja e temperaturave në Maqedoninë e Veriut.

Këtë e ka paralajmëruar meteorologu i njohur, Sllavço Popovski. Sipas tij, pas freskisë së këtyre ditëve, nga premtja, por sidomos gjatë fundjavës dhe ditëve të para të javës së ardhshme do të rikthehen temperaturat e larta, apo do të ketë një valë të nxehtë nga Afrika.

“Pikërisht për këtë, temperaturat do të kenë tendencë të rritjes së theksuar, kështu që pothuajse kudo do të kalojnë 30 gradë, ndërsa në rajonet më të ngrohta qendrore dhe juglindore do të rriten deri në afro 40 gradë”, paralajmëroi Poposki.(INA)

TË FUNDIT
42 minuta
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra
1 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
1 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
2 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
2 orë
Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

ME TE LEXUARA

19 orë
BDI në “lucidum intervallum”
1 ditë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
5 orë
Kuvendi sot pritet ti zgjedhë zëvendësministrat
23 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
2 orë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
18 orë
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

LEXO MË SHUMË

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

Kamala Harris

Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

INFO

NA NDIQ