Pas humbjes nga Al-Nassr, Benzema bën një veprim të papritur

ina-online
ina-online

01/01/2024

Kritikat e ashpra ndaj Karim Benzemas, pas humbjes së rëndë të Al Ittihad kundër Al Nassr të Kristiano Ronaldos, me rezultatin 5-2, kanë bërë që francezi të shkojë drejt një vendimi disi drastik, mbylljen e adresës së “Instagram-it”. Benzema deri më tani me Al Ittihad ka shënuar 12 gola në 20 ndeshje, duke marrë parasysh të gjitha kompeticionet, ndërsa ka dhënë pesë asistime.

Megjithatë, disa pasime të humbura në momente të veçanta peshojnë shumë, mbi të gjitha ajo në Botërorin e Klubeve, ku humbi një penallti kundër egjiptianëve Al Ahly, në një ndeshje që më pas u humb 3-1 nga Al Ittihad dhe që rezultoi në eliminimin e tij nga turneun.

Humbja përballë Kristiano Ronaldos ishte shumë e dhimbshme për Benzema-në, ndërsa kritikat e ashpra ndaj tij në rrjetet sociale ishin të pafundme. Kjo gjë duket se e ka shtyre sulmuesin francez që të mbyllte llogarinë e tij në “Instagram”. Benzema, me 76 milionë ndjekës, është futbollisti i pestë më i ndjekur në platformën e njohur, pas Kristiano Ronaldos, Mesit, Nejmarit dhe Mbape-s.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ