Pas humbjes nga Al-Nassr, Benzema bën një veprim të papritur

INA
INA

29/12/2023

Kritikat e ashpra ndaj Karim Benzemas, pas humbjes së rëndë të Al Ittihad kundër Al Nassr të Kristiano Ronaldos, me rezultatin 5-2, kanë bërë që francezi të shkojë drejt një vendimi disi drastik, mbylljen e adresës së “Instagram-it”. Benzema deri më tani me Al Ittihad ka shënuar 12 gola në 20 ndeshje, duke marrë parasysh të gjitha kompeticionet, ndërsa ka dhënë pesë asistime.

Megjithatë, disa pasime të humbura në momente të veçanta peshojnë shumë, mbi të gjitha ajo në Botërorin e Klubeve, ku humbi një penallti kundër egjiptianëve Al Ahly, në një ndeshje që më pas u humb 3-1 nga Al Ittihad dhe që rezultoi në eliminimin e tij nga turneun.

Humbja përballë Kristiano Ronaldos ishte shumë e dhimbshme për Benzema-në, ndërsa kritikat e ashpra ndaj tij në rrjetet sociale ishin të pafundme. Kjo gjë duket se e ka shtyre sulmuesin francez që të mbyllte llogarinë e tij në “Instagram”. Benzema, me 76 milionë ndjekës, është futbollisti i pestë më i ndjekur në platformën e njohur, pas Kristiano Ronaldos, Mesit, Nejmarit dhe Mbape-s.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Ky është problemi i madh, ja pse Xherdan Shaqiri po shkon në gjykatën federale

Mesi ronaldo

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin – e zbulon motra e tij

leao

“Kritikat? Futbolli është i tillë”, Leao: Ishte bukur që u riktheva te goli pas 5 muajsh

inter

Inter i pandalshëm në 2024-ën, mposht Atalanta-n dhe numëron fitoren e 11-të radhazi

futboll

Këto janë ndeshjet çerekfinale në FA Cup, dy super përballje

albion rrahmani

“Dua të shënoj 20 gola këtë sezon dhe të fitoj trofe” – Albion Rrahmani flet pas paraqitjes spektakolare ndaj UTA Arad

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

INFO

NA NDIQ