Pas incidentit në Kumanovë, ja sa dënohet KF Bashkimi

INA
INA

05/10/2023

Komisioni disiplinor i shkallës së parë pranë FFM-së ka marrë vendimin e tij, pas incidentit të ndodhur në ndeshjen Bashkimi-Kamenica Sasa, shkruan Open-TV.
Klubi i Bashkimit nga Kumanova është dënuar me dy ndeshje jashtë Kumanovës dhe me të holla prej 2500 euro, njoftojnë nga klubi kumanovarë.

Postimi i plotë:

“LAJMI I FUNDIT

Nga ana e Komisionit te Disciplines denon K.F.BASHKIMIN ne lidhje me incidentin e ndodhur ne ndeshjen kunder K.F. Sasa me:

– dy ndeshje ne teren mbi 100 km dhe

– 2500 euro”, thuhet në njoftim.
Kështu KF Bashkimi ndeshjen e ardhshme kundër Kozhuvit do ta luaj 100 km larg Kumanovës. (Open-TV)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ