Pas marrëveshjes në Ohër, Kurti do të takojë Ramën në Tiranë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/03/2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pritet të zhvillojë këtë të diel një vizitë në Tiranë.
Kurti do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe disa zyrtarë të tjerë shqiptarë, mes të cilëve dhe kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Agjenda e bisedimeve ende nuk është zbardhur e plotë, por sipas të dhënave në fokus të bisedës mes dy liderëve shqiptarë pritet të jetë marrëveshja e arritur në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë për planin evropian që çon në normalizimin e marrëdhënieve.

Kryeministri i Kosovës është përballur me kritika të shumta nga partitë opozitare në vend, pasi një pikë e kësaj marrëveshjeje është dhe asociacioni./A2news/

TË FUNDIT
10 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
11 orë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”
18 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
21 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
22 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

ME TE LEXUARA

22 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë
21 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
18 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
11 orë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”
10 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

LEXO MË SHUMË

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

william walker uoker kurti

Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri

besnik bislimi

Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane

Hovenier

Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

Presidentja-Vjosa-Osmani-dhe-homogu-i-saj-nga-Shqiperia-Bajram-Begaj

“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”

ushtari kfor

“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

INFO

NA NDIQ