Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove

Picture of ina-online
ina-online

28/05/2024

Real Madridi këtë sezon fitoi trofeun e Superkupës në Spanjë, titullin kampion në La Liga dhe më 1 qershor do të ketë shansin të bëhet kampion i Europës për herë të 15-të në Wembley kundër Borussia Dortmundit.

Jude Bellingham, i riu anglez që erdhi këtë verë nga Borussia Dortmund dhe që ishte një nga lojtarët kryesorë të Klubit Mbretëror gjatë gjithë sezonit, ka shumë merita për të gjitha këto.

Një tjetër yll i madh vjen në Real Madrid këtë verë. Po flasim për Kylian Mbappe, i cili do të vijë si lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me PSG-në.

Real Madridi nuk do të ndalet me kaq. Tashmë ka një plan për verën e vitit 2026 kur në Santiago Bernabeu duhet të mbërrijnë përforcime me vlerë 110 milionë euro.

Real Madridi nuk do të sjellë lojtarë më të shtrenjtë këtë verë sepse duhet të mbulojë ardhjen e yllit të lartpërmendur francez, por verën e ardhshme do të vazhdojë.

Siç raportojnë mediat e huaja, objektivi i parë për verën e vitit 2026 është Florian Wirtz, përfaqësues i Gjermanisë dhe një futbollist i jashtëzakonshëm i Bayer Leverkusenit.

Klubi mbretëror do të presë verën e vitit 2025 për të nisur negociatat me drejtuesit e Bundesligës, duke qenë se futbollisti i lartpërmendur dëshiron të luajë edhe një sezon në fanellën e Bayer-it.

TË FUNDIT
1 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
3 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
3 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
3 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
3 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

ME TE LEXUARA

3 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
19 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
3 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
15 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
3 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
13 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

INFO

NA NDIQ