Pas mesnate rritet dukshëm çmimi i naftës dhe benzinës në Maqedoni!

INA
INA

31 Korrik, 2023

Çmimi i benzinës BS-95 do të rritet për 1 denarë, respektivisht pas mesnate një litër i këtij lloji të benzinës do të kushtojë 85,5 denarë.

Benzina BS-98+ ghithashtu do të rritet për 1 denarë dhe litri do të kushtojë 87,5 denarë.

Çmimi i naftës do të rritet për 2 denarë ndërsa një litër naftë do të kushtojë 76,5 denarë.

Edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë rritet për 2 denarë, gjegjësisht një litër do të kushtojë 75,5 denarë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

ASH

Aleanca për Shqiptarët ka një pyetje për Mickovskin dhe opozitën

baste bastore

Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

fature-market

Në Turqi ushqimi më shtrenjtë për 74 %, Maqedoni 13 % dhe Shqipëri 8%

izet mexhiti ld levizja demokratike

LD: Qeveritarët rrisin rrogat e veta në mbi 2.000 euro, për qytetarët vetëm 2.000 denarë

gruevski

Lufta Mickoski-Gruevski temë në VMRO-DPMNE/Gruevski me postim, qortoi anëtarësinë

vjosa osmani biden

“Vjosa Osmani e ka marrë këtë garanci nga Joe Biden”/ Profesori jep mesazhin e fuqishëm për Kosovën

fature-market

OEMVP kundër masës për ngrirjen e çmimeve: “Kur dëmtohet sektori privat, dëmtohet standardi i qytetarëve”

INFO

NA NDIQ