Pas mesnate u shtrenjtuan derivatet e naftës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2022

Pas mesnate u shtrenjtuan derivatet e naftës
Çmimet e derivateve të naftës shtrenjtohen për 1.5 denarë për litër. Kështu ka vendosur në mbledhjen e djeshme, Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Sipas vendimit, një litër EUROSUPER BS-95 do të shitet për 75 denarë, EUROSUPER BS-98 do të shitet për 77 denarë.

Një litër EURODIZEL pas mesnate kushtonë 65.5 denarë. Po ashtu me të njëjtin çmim do të shitet edhe Vaji Ekstra i Lehtë për Amvisëri

TË FUNDIT
2 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
2 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
2 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
2 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
5 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike
7 orë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
1 ditë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
2 ditë
“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë
11 orë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
1 ditë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
6 orë
Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin
1 ditë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ