Pas mesnatës, çmime të reja të derivateve të naftës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

Pas mesnate rriten çmimet e karburanteve në
Maqedoninë e Veriut.

Nga Komisioni Rregullator për Energjetikë bëjnë të ditur se çmimi i naftës dhe benzinës BS-95 do të rritet për gjysmë denari, ndërsa çmimi i benzinës BS-98 për një denarë, i vajit ekstra të lehtë për 1,5 denarë.

Çmimet sipas vendimit të fundit:

EUROSUPER BS – 95 82,00 (denarë/litër);

EUROSUPER BS – 98 84,50 (denar/litër);

EURODIZEL BS – 77.00 (denarë/litër);

Vaji ekstra i lehtë – 76,50 (denarë/litër);

TË FUNDIT
28 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
6 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
12 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
7 orë
Konfiskohen 106 parfume në hyrje të Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
12 orë
Temperaturat kapin ekstremin 42 gracë C, parashikimi i motit për këtë javë
1 ditë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
7 orë
Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ