Pas rastit të Ëmblës, paralajmërohet shoqatë për persona me Down Syndrome që do të mbajë emrin e saj

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Babai i Ëmblës, Ilir Ademi përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se në Gostivar do të formohet një shoqatë për mbrojtjen e të drejtave të personave me nevoja të veçanta të diagnostikuar me Down Syndrome, përcjell TV21. Ademi thotë se shoqata do të mbaj emrin e Ëmbla.

“Të nderuar përkrahës, së shpejti do të formohet shoqata me emrin ËMBLA që do të ketë për qëllim mbrojtjen e kësaj kategorie të fëmijëve dhe personave me DOWN SYNDROME në Gostivar. Logoja e shoqatës do të jetë vajza tonë Ëmbla”, ka shkruar mes tjerash Ademi.

TË FUNDIT
4 orë
Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën
6 orë
Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë
6 orë
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
6 orë
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
7 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

ME TE LEXUARA

6 orë
Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë
17 orë
Dimitreivski: Mbi 80% e amvisërive në Kumanovë kanë ujë, rekomandohet që uji që shfrytëzohet për pije të vlohet
12 orë
Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri
4 orë
Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën
16 orë
Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje
10 orë
Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ
16 orë
Memetit iu caktuan masa kujdesi, deklaroi që nuk ka biseduar me gjykatësin që u kap në flagrancë duke marrë mito
10 orë
Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat
20 orë
Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre

LEXO MË SHUMË

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën

vucic

Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

INFO

NA NDIQ