Pas shkarkimit, Sulejman Rexhepi del me letër dorëheqje nga kreu i BFI-së

0

Ish kryetari i BFI-së, Sulejman Rexhepi përmes një letre publike ka bërë të ditur se dorëhiqet nga detyra e tij, edhe pse disa ditë më parë rijaseti i këtij institucioni fetar vendosi shkarkimin e tij.

Ai në letrën e tij ka bërë të ditur këtë vendim, duke theksuar se së fundi ka qenë cak i sulmeve dhe të një fushate denigruese ndaj personalitetit të tij. Ai ka shkruar se është prekur nga një fushatë e tij, që ka lënë nën hije kontributin e tij si prijës i BFIM-së.

Rexhepi ka shkruar gjatë gjithë kohës sa ka qenë në krye të BFI dhe punën që ka bërë e ka bërë pikërisht në ngritjen e arsimit të brezave të rinjë dhe se për gjithë punën i përgjegjshëm ndihet para Zotit dhe ligjeve. Ja letra e plotë:

Gepostet von Sulejman Rexhepi am Freitag, 29. Mai 2020