Pas Shkupit, Manastiri, Kumanova dhe Kavadari me më së shumti raste aktive

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

30/01/2022

Manastiri me 1.368 raste aktive, Kavadari 863 dhe Kumanova 836 dhe janë qytetet me më së shumti raste aktive në Maqedoni pas Shkupit i cili ka më shumë se gjysma e rasteve aktive ose 9.614 raste.

Sipas listës së ISHP-së, më pas vjen Prilepi, Tetova dhe Strumica, kurse qyteti i Dojranit mbetet qyteti me më pak raste aktive si gjatë gjithë pandemisë me 12 momentalisht, Dibra 20, Pehçevë 22 dhe Demir Kapi 30.

Gjithsej në Maqedoni ka 18.909 raste aktive, ndërsa për shërim në spitale ndodhen 616 pacientë.

Në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 8.362 persona dhe vetëm dje humbën jetën 24 persona.

TË FUNDIT
49 minuta
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
57 minuta
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
1 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
2 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë
3 orë
Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së grupimit të Sali Berishës
6 orë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!
24 orë
Aziri dhe Lloga me qëndrime të kundërta / Shaqiri thotë se BDI do të jetë konstruktive për shkak “hipotekave”
49 minuta
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
1 ditë
Disa rajone në Maqedoni në fazë portokalli – institucionet me rekomandime
17 orë
Taravari: Ja si e njoh Ziadin Selën
1 ditë
BMW-ja përgjysmë! Lëndohet rëndë 27-vjeçari në Shkup
6 orë
Komiteti i Helsinkit: Nuk ka avancim për të drejtat e njeriut në RMV

LEXO MË SHUMË

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

banka-popullore

Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%

Krenar Lloga

Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj

okb

OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit

INFO

NA NDIQ